regrese, kurzy, terapie

23.–25. července 2021
Vědomé umírání

klášterní zahrada Chotěšov


Třídenní seminář je určen pro všechny zájemce o sebepoznání a dále pro ty, kteří se setkávají s tématem smrti díky své profesi, nebo ty, jenž prožívají limitní životní situaci kvůli smrtelné nemoci vlastní nebo někoho blízkého, či pro ty, kteří se ocitli ve slepé uličce vlastní životní cesty a nemohou se pohnout dál.
V teoretické části nahlédneme na proces umírání, na možnost přípravy na vlastní odchod z těla a úskalí, která jednotlivé fáze provázejí. Dozvíme se něco o takzvaných zbloudilých duších, proč zůstávají a jak jim můžeme pomoci odejít. Seminář poskytne informace i pro možné aktivní provázení našich blízkých v průběhu jejich umírání.
V praktické části pomocí meditačních technik nahlédneme do problematiky hlouběji, podíváme se na naši vlastní životní cestu, uvědomíme si naše touhy, viny, křivdy a možnosti jejich odpuštění a opuštění. Dotkneme se konečnosti pozemského života a nesmrtelnosti duše. Můžeme zakusit energie, které jsou léčivé. Dostaneme tak příležitost změnit svůj úhel pohledu na život, když život sám změnit nemůžeme.
Seminář není vhodný pro nervově labilní jedince, např. pro ty, kteří mají diagnostikovanou psychózu či jinou vážnou poruchu osobnosti, a také pro ty, kteří v současné době užívají psychofarmaka.

Termín: pátek 23. – neděle 25. července;
začátek v pátekv 9:00, konec v neděli po obědě, cca ve 14:00.
Jste vítáni již ve čtvrtek 22. 7. v podvečer.

Místo: Klášterní 69, Chotěšov, Plzeň – jih (směr Domažlice) – tady je mapa (v novém okně). (Viz též zde.) Jezdí k nám z Prahy bus i vlak s přestupem v Plzni.

Cena: 2000 Kč kurzovné + 1650 Kč plná penze. (V případě vlastního ubytování a stravy se platí 150 Kč/den za režii a pití.) V ceně je zahrnut studijní materiál – skripta.
Ubytování bude prosté, ale romantické a pohodlné – na postelích v maringotce (vlastní spacák), v obytném altánu nebo skleníku, nebo si můžete vzít vlastní stan – to vše přímo v zahradě se sprchou a WC. Také si můžete sami zajistit ubytování v nedalekém penzionu (3 km) Sportcentrum Losina. Strava je vegetariánská, plná penze vč. nápojů.
Předem je třeba poslat nevratnou zálohu (stornopoplatek) 1000 Kč na účet 186721016/0300. Doplatek od vás vybereme hotově na místě.

Co si vzít s sebou: pohodlné oblečení, psací potřeby a blok na poznámky, pro větší pohodlí si můžete vzít podložku na ležení, deku a polštářek.

Jak se přihlásit: e-mailem na adresu mila.lukasova@seznam.cz.Těším se na vás :) Míla

zpět na aktuality, akce, kurzy